Vinnarna i ULL-SM 2022-23

Presentation av vinnar fällarna hittar ni på YouTube (de första 50 min.)
https://www.youtube.com/watch?v=e0V2BlGOOc0
Dipom

Bland de 129 inskickade fällarna fördelandes medaljerna till….
Wålstedts Vandringspokal: Birgitta Axelsson LRLV4
Ullguruns Förförelse LRFP 3

Klass Crossbread
Brons: Lena Lindberg C6
Silver: Birgitta L Andersson C1
Guld: Birgitta L Andersson C4
Omdömen C

Klass Lantras
Brons: Marie Rydin-Alveskog L9
Silver:
Guld: Harriet Edeholt Öberg L 8, Birgitta L Andersson L14
Omdömen L

Klass Lantras Allmoge Får
Brons: Yvonne Stafås Sörlie LAF 4
Silver:
Guld: Sofia Ståhl LAF 2 och Anja Lunnerfjord LAF 3
Omdömen LAF

Klass Lantras Allmoge Lamm
Brons: Charlotta Lindqvist LAL 1
Silver: Ann-Christin Andersson LAL 5
Guld: Ann-Christin Andersson LAL 2
Omdömen LAL

Klass Lantras Finull Lamm Vit
Brons: Titti Strömne LFLV 1
Silver: Titti Strömne LFLV 8
Guld: Tina Smedberg LFLV 7
Omdömen LFLV

Klass Lantras Pigmenterad
Brons: Harriet Edeholt Öberg LFP 1
Silver: Lena Lindberg LFP 2
Guld: Tina Smedberg LFP 6
Omdömen LFP

Klass Lantras Päls Lamm Pigmenterad
Brons:
Silver: Eva Sund LPLP 4 och Kari Lewin LPLP6
Guld: Eva Sund LPLP 7
Omdömen LPLP

lass Lantras Päls Lamm Vit
Brons: Kari Lewin LPLV2
Silver: Birgitta E Göransson LPLV 6
Guld: Carina Jäkentalo LPLV 7
Omdömen LPLV

Klass Lantras Rya Får Pigmenterad
Brons: Annika Wahreus LRFP 5
Silver: Karin Fransson LRFP 6
Guld: Karin Fransson LRFP 2
Omdömen LRFP

Klass Lantras Rya Får Vit
Brons: Dorthe Haubor Nielsen LRFV 2
Silver: Katarina Lindström LRFV 1
Guld: Birgitta Alexandersson LRFV 6
Omdömen LRFV

Klass Lantras Rya Lamm Pigmenterad
Brons: Karin Fransson LRLP 1
Silver: Anna Berggren LRLP 11
Guld: Katarina Lindström LRLP 13
Omdömen LRLP

Klass Lantras Rya Lamm Vit
Brons: Katarina Lindström LRLV 11
Silver: Ann Nilsson LRLV 3
Guld: Birgitta Alexandersson LRLV 4
Omdömen LRLV

Klass Merino Jämtlandsfår Pigmenterad
Brons: Birgitta L Andersson MJP 2
Silver: Carina Jäkentalo MJP 1
Guld: Birgitta Ericsson MJP 3
Omdömen MJP

Klass Merino Jämtlandsfår Vit
Brons: Carina Jäkentalo MJV 11
Silver:
Guld: Anna Hedendahl MJV 15 och Carina Jäkentalo MJV 5
Omdömen MJV

Klass Merino Poll Merino
Brons: Kulla Gård i Nye MPM 5
Silver: Carina Alfredsson MPM 2
Guld: Birgitta L Andersson MPM 4
Omdömen MPM

Diplom

Walstedts-Vandringspokal-LRLV-4

Ullguruns-Forforelse-LRFP3

C6

C1

C4

L-9

L-14

L-8

LAF-4

LAF-2

LAF-3

PDF Embedder requires a url attribute PDF Embedder requires a url attribute PDF Embedder requires a url attribute LFLV-1

LFLV8

LFLV-7

LFP-1

LFP-2

LFP-6

LPLP-6

LPLP-4

LPLP7

LPLV-2

LPLV-6

LPLV-7

LRFP-5

LRFP-6

LRFP-2

LRFV-2

LRFV-1

LRFV-6

LRLP-1

LRLP-11

LRLP-13

LRLV-11

LRLV-3

LRLV-4

MJP-2-1

MJP-1-1

MJP-3-1

MJV-11-1

MJV-15-1

MJV-5

MPM-5-1

MPM-2-1

MPM-4-1